Life in C0l0r
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Something to eat?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 7:28 pm

Era trecut de miezul noptii si mie imi ghioraiau matele. Ce naiba? Doar am mancat azi! Am coborat in bucatarie observand ca nu mai e nimeni in camera.Mda... ce alti tampiti au chef de mancare la ora asta infara de mine?Mi-am pus singur intrebarea apoi m-am dus la frigider. Cand l-am deschis un fior trece mi-a cuprins corpul. Eram imbracat cam sumar, adica numai in boxeri. Am tremurat putin apoi m-am obisnuit cu racoare frigiderului si am inceput sa caut ceva sa mananc. Nici nu stiam ce alege, era prea plin frigiderul. Mi-am luat o cutie de lapte si o fafurie cu negrese pe ea. Yay!Mancare! M-am dus cam adormit la masa si m-am asezat pe un scaun apoi am inceput sa mananc negresa, luand din cand in cand si cate o gura de lapte.
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 7:56 pm

Deschise uşa de la intrare . păşind în casă , deh ce vrei să faci? Clubul e club ~ , închise uşa ,sau mai bine zic o trânti . Era îmbrăcat cu nişte pantaloni lungi negri , cu turul puţin lăsat , şi un jocking albastru-turcoaz pe deasupra bluzei , încălţat de data asta cu converse. Ciudat , era prea relaxat în seara asta , nu tu costum , nu tu nervi , nu tu venit mai devreme. La dracu' , poate că prietena aia de dinainte îi făcea atâtea zile fripte.
În mână avea o sticlă de cremă de whiskey , pentru el şi cine s-o mai găsit.
Intră în bucătărie zărindu-l pe tip. Zâmbi scurt şi îl salută aşezându-se rezemat de bufetul apropiat aragazului.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:14 pm

Am continuat sa mananc pana am auzit usa de la intrare ca s-a trantit si am tresarit. Cine naiba tranteste usi la ora asta? Chiar nu se gandeste ca mai sunt si oameni care dorm? ma gandeam putin nervos. Fusese asa o liniste perfecta, auzindu-se doar zgomotele ce le faceau eu cand mancam pana deodata s-a trantit usa. Nu credeam ca va veni tocmai in bucatarie asa ca mi-am continuat cina pana cad aud ca si usa de la bucatarie se deschide. Imi mut privirea pe aceasta vazand ca intra un baiat. Deci el face galagie!Am dedus caci nu auzisem pasi pe scari. Te rog nu o tranti si pe ea!M-am rugat in gand caci nu mai aveam chef de alte zgomote gen langa urechea mea. Se parea ca dorinta mi-a fost ascultata si baiatul nu a trantit usa. L-am salutat la randul meu observandu-i sticla de crema de whiskey. Ma uit apoi la cutia mea de lapte. Ce pampalau par! Mi-am zis apoi am ridicat din umeri si am continuat sa mananc
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:21 pm

-Poftă bună. spuse el privindu-l pe tip dând uşor din umeri. Cine credea că cineva e treaz la ora asta şi...mânâncă? În fine ,de ce iar păsa? Fiecare cu treaba lui. Deh , ridică uşor sticla privind-o şi o desfăcu' se pare că probabil tipul ăsta era aceea persoană cu carea avea de gând să colească acea sticlă cu cremă de whiskey.
Privi după nişte pahare , un pizda măsii erau? Aha! În dulapul din spatele lui , ce om prost. Mda se întinse după ele , luând două pahare.
-Bei? îl întrebă pe tip privindu-l.
Spera doar să nu fie minor şi să îl îmbete sau mai ştiu eu ce.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:28 pm

Continuam sa mananc punandu-se din nou o liniste mortala. De ce pateam mereu asta? De ce intotdeauna era tacere deplina cand mai eram cu cineva in camera?Ca sa fiu sincer acum chiar nu-mi pasa. Era miezul noptii ce naiba! Cine avea chef de parleala la ora asta?Desigur, inafara de mine ce alt tampit? Tacerea a fost rupta de vorbele baiatului care m-au facut sa ma intorc cu privirea la el. Bautura? M-am gandit putin apoi am ridicat din umeri. De ce nu?raspund la intrebarea lui cu o intrebare, dar una care nu necesita un raspuns.
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:34 pm

E bine atunci , tipu' vroia să bea perfect. Se aşeză la masă în faţa lui punând paharele pe masă , desfăcând sticla de cremă şi turnând în ele.
-Apropo , ''ce dracu să nu fiu nesimţit'', eu sunt Daisuke. se prezentă scurt şi direct , fără nicio treabă luând paharul de pe masă gustând lichidul , dulce dulce , dar te duce ~
Băutură de muieri , dar şi muierile se îmbătă din asta. Totuşi mergea , şi era potrivită nici 'clocită' de căldură , nici îngheţată.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:40 pm

L-am urmarit atent in toate miscarile ce le facea. Mai mult stand cu ochii pe fata lui, era dragut si daca tot beam puteam sa ma prefac ametit. Desi ma imbatam greu el nu avea de unde sa stie asa ca puteam sa ma dau la el si sa dau vina pe bautura. M-am trezit din gandurile mele atunci cand baiatul sa prezentat. Daisuke. Mi-a rasunat in minte numele sau. Kyle.Ma prezint la fel de scurt ca el. Ce rost avea sa zic eu mai multe daca el nu o facea?
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:44 pm

-Erhm , încântat. spuse dând din umeri , continuând să ia mici înghiţituri din lichidul dulce. Dulce ~ , dar când îţi curgea pe gât îi simţeai tăria , şi neh , ce să spui , era tare , şi te puteai îmbăta rapid de la el.
Îl privi pe băiat , şi îşi dădu' seama că era doar un puşti , aparent cel puţin , dar ce mă? Copii nu au voie alcool? Bă mă laşi. Daisuke nu era genul , puţin îi păsă că copii fumau , beau , se drogau sau făceau ce vroiai , în preajma lui.
-Şi câţi ani ai? întrebă curios dea dreptul.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:47 pm

La fel!murmur cand acesta spune ca e incantat. Iau apoi paharul meu si dau pe gat. Scutur putin din cap caci era destul de tare. Nu mai bausem crema de whiskey de ceva timp. Ce naiba daca nu aveam cu cine! Am continuat sa beau pana cand baiatul m-a intrebat cati ani am. Chiar conta chestia asta? Imi dai de baut apoi ma intrebi cati ani am? Ma intrebat ce ar fi facut daca as zice ca as fi minor dar totusi nu puteam minti cu varsta mea. Ar fi insemnat ca nu-mi convine cati ani am si mie imi placea sa am exact optispe anisori. Optispe!ii raspund scurt privindu-l.Tu?il intreb curios desi eram constient ca era mai mare ca mine
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 8:54 pm

Opa , nu era minor , cu atât mai bine , dacă se îmbăta era pe cont propriu , nu trebuia să aibă el grija de Kyle.
-Atunci e bine , eşti major. Eu am două zeci. răspunse privind în pahar , deja mai avea două înghiţituri şi paharul era gol .
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 9:09 pm

Major? Poate doar in acte ca mintea mea sigur nu e de un om major!In acte da!zic zambind apoi dau pe gat restul paharului ce-l mai aveam. Ce conta daca eram major sau nu? Care era diferenta? Daca eram minor ce s-ar fi intamplat? Ma rodea intrebarea asta dar deja spusesem ca am optispe si nu puteam da inapoi acum!
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 9:28 pm

În acte da. Îi răsuna în cap chestia asta , adică ce? El se comporta ca un copil , sau ce ? Ca un minor , nu putea pricepe perfect , deşi ceva ceva tot reţinea.
Luă paharul în mână şi dădu' sec cele două înghiţituri.
-Dacă mai vrei te serveşti. spuse după ce îşi turnase în pahar.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 10:06 pm

Ridic din umeri si apuc sticla cu o mana apoi imi torn in pahar pana il umplu. Totusi parca era cam putin! Vroiam mai mult dar nu aveam chef sa caut alt pahar si cu sticla nu vroiam sa beau caci as fi terminat-o fara sa-i mai dau si lui.Am luat paharul in mana si l-am rotit de cateva ori privindu-l. L-am dus apoi la gura si am inceput sa beau fara sa ma mai opresc
Sus In jos
Daisuke Takashima.

Daisuke Takashima.


Mesaje : 25
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeSam Iun 26, 2010 7:58 pm

Duse paharul la gură , luând mici înghiţituri , cum obişnuia savurând băutura , picătură cu picătură. Mai trase câte un ochi la băiat , ce tăcere! O tăcere aspră ce uneori te poate enerva , dar ce putea să spună? Tot ce îl interesa era numele şi cam atât. Lăsă paharul pe masă în linişte.
Sus In jos
Kyle

Kyle


Mesaje : 165
Data de inscriere : 25/06/2010

Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitimeSam Iun 26, 2010 11:25 pm

Am continuat sa beau enervat deja de tacerea ce ne cuprindea pe amandoi. Dar ce puteam spune? Nu gaseam niciun subiect de discutie cu baiatul. Mi-am mai turnat un pahar
Sus In jos
Continut sponsorizat





Something to eat? Empty
MesajSubiect: Re: Something to eat?   Something to eat? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Something to eat?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life in C0l0r :: House :: Bucătăria-
Mergi direct la: